سخن روز 
سفر برای اکتشاف و بازدید از سرزمینهای جدید نیست، بلکه یافتن نگاه های نو و جدید است. (مارسل پروست، رمان نویس فرانسوی )

ورود اعضا | عضویت در جامعه

آدرس پست الکترونیک:

کلمه عبور:

مجله الکترونیکی 

تحول در گردشگری الکترونیک 2016 با واقعیت مجازی

تاثیرگذارترین فناوری که در سال 2016 از نظر کارشناسان دنیای گردشگری الکترونیک در صنعت گردشگری به آن توجه می شود چیست؟ ادامه مطلب

 

ظرفیت گردشگری هنری ایران و فرصت های پیش روی آن

به علت وجود تعاریف متنوع و متغیر از فرهنگ، تعریف گردشگری فرهنگی نیز دشوار است. ریموند ویلیامز (۱۹۷۶)، نظریه‌پرداز فرهنگی، واژه‌ی فرهنگ را یکی از پیچیده‌ترین واژگان زبان انگلیسی می‌داندکه دربرگیرنده‌ی “هنر و یادگیری” و “شیوه کلی زندگی” مردم است؛ یعنی، فرهنگ با گذشته و سنن (مثلاً تاریخ و میراث)، ترجمان‌های خلاق (مثلاً کارهای هنری و اجراها)، سبک زندگی و آداب و عادات مردمان مرتبط است. بسیاری از گردشگران، همان اندازه که به فرهنگ مردمام مختلف علاقه‌مند هستند به سایت‌های تاریخی، بناهای یادبود، موزه‌ها و نگارخانه‌ها علاقه دارند. ادامه مطلب

 

گردشگري در جهان

گردشگری در جهان به همراه آغاز مدرنيته شکل گرفت.مدرنيته اشكال مختلف زندگي را تنها بر پايه قابليت‌هاي آنها در توليد منافعي كه توسط افراد مصرف مي‌شوند، مورد ارزيابي قرار داده و با مفاهيمي همچون همواره به پيش رفتن و كنار گذاردن كهنه نگرش تازه انسان را به جهان و به خويش سبب گرديد و بدين گونه با پيدايش بعد تازه‌اي از دگرگوني دائمي، انهدام رسوم و فرهنگ سنتي را در صحنه‌ي زندگي اجتماعي رقم زد . ادامه مطلب

 

بررسی نقش UGC ها در انتخاب مقصد سفر

روش های بازاریابی در صنعت گردشگری با سرعتی فزاینده و همگام با تغییر و افزایش نیازها، روز به روز در حال تغییر هستند. ادامه مطلب

 

اهمیت برند گردشگری

انتخاب یک برند گردشگری قوی می تواند جذب بیشتر گردشگر را به همراه داشته باشد، تصویر روشن تری از جامعه هدف ایجاد کند و همه عوامل توسعه دهنده محصول را به سوی یک خروجی مشترک هدایت کند. ادامه مطلب

 

اخبار جامعه  

برگزاری همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات

سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران، پنجمین دوره همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات را با موضوع “کنترل‏‌های داخلی و مدیریت ریسک” برگزار می کند.

برگزاری همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات


به گزارش فاوانیوز به نقل از  ایسنا، نشست خبری پنجمین دوره همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات برگزار شد و کلیات، اهداف و برنامه های پنجمین همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات تشریح و مورد بررسی قرار گرفت.

همکاری سازمان و فرابورس به منظور تسهیل ورود شرکت‌های IT به فرابورس

ناصرعلی سعادت، رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای و رئیس پنجمین همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات گفت: امسال همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات در دو بخش، موضوع کنترل های داخلی و مدیریت ریسک را در مباحث بانکداری و بورس، مورد بررسی قرار می‌دهد.

سعادت درخصوص برنامه ویژه این همایش ادامه داد: در نوبت بعدازظهر همایش، یک نشست تخصصی به منظور بررسی چالش‌ها و راه‌کارهای ورود شرکت‌های IT به بازار فرابورس با حضور مدیرعامل و مدیران شرکت فرابورس، مدیران شرکت‌های فناوری اطلاعات و نمایندگان شرکت‌های نوپا و متوسط IT برگزار می‌شود.

به گفته رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای، در این نشست شرایط جدید ورود شرکت‌های کوچک و متوسط به بازارسرمایه مطرح می‌شود. شرکت‌های عضو سازمان می‌توانند با حضور در این نشست آمادگی خود  را برای ورود به بازار سرمایه بررسی کنند.

انعقاد تفاهم‌نامه با فرابورس

سعادت درخصوص تفاهم صورت‌گرفته میان سازمان نظام صنفی رایانه‌ای و شرکت فرابورس گفت: پیروی اجرای قانون اخیر شرکت فرابورس به منظور تسهیل ورود بنگاه‌های اقتصادی کوچک و متوسط به بازار سرمایه، سازمان نظام صنفی رایانه‌ای پیگیری‌های مستمری با این شرکت انجام داد تا فرصت ویژه‌ای به منظور حضور شرکت‌های ICT در فرابورس و تامین منابع مالی برای آنها فراهم شود.

او دراین خصوص ادامه داد: تا پیش از این شرایط ورود به بازار سرمایه، بسیار پیچیده و سخت بود و به همین دلیل حضور در فرابورس چندان منطبق با شرایط شرکت‌های فعال در صنعت فناوری اطلاعات نبود که خوشبختانه از طریق قانون جدید فرابورس و همکاری نزدیک با سازمان، شرایط مهیا شده است.

به گفته سعادت، تابلوی جدیدی به نام SME‌ها در بازار فرابورس ایجاد شده که برای ورود همه صنایع چارچوب‌های خود را دارد اما خوشبختانه این چارچوب‌ها بیشترین انطباق را با صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات دارد.

رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای با اشاره به مزایای تفاهم  با شرکت فرابورس ادامه داد: سازمان نظام صنفی رایانه‌ای به عنوان متولی رسمی این صنعت در بخش خصوصی  از طریق این تفاهم‌نامه و حضور رسمی در کمیته ارزیاب فرابورس، به دنبال تسهیل و تسریع  ورود شرکت‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات به بازار فرابورس است.

سعادت در این رابطه ادامه داد: براین اساس، نماینده در کمیته ارزیاب فرابروس حضور خواهد داشت تا با توجه به آگاهی و شناخت کافی از شرکت‌های فناوری اطلاعات، تقاضای  فعالان ICTرا برای ورود به فرابورس مورد بررسی قرار داده و این فرایند را تسهیل کند.

طبق اعلام رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای، براساس این تفاهم‌نامه، آگاهی بخشی و آموزش شرکت‌های فناوری اطلاعات برای ورود به فرابورس از دیگر رسالت‌های سازمان در همکاری نزدیک با فرابورس است.

سعادت با اشاره به رشد چشم‌گیر شرکت‌های فناوری اطلاعات جهان از طریق بازار سرمایه گفت: در دنیا  بسیاری از شرکت‌های کوچک فناوری اطلاعات در قالب استارتاپ فعالیت خود را آغاز می‌کنند و بعد از مدتی فعالیت، می‌توانند وارد بازار بورس شوند و از طریق بورس تامین منابع کنند؛ به همین دلیل ما  رشدهای  چشم‌گیری را در این صنعت شاهد هستیم.

اهمیت مدیریت ریسک و کنترل های داخلی در نظام بانکداری و بازار سرمایه

علی آذرکار، مسئول کمیسیون استاندارد و تدوین مقررات و دبیر شورای سیاست گذاری پنجمین همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات هم با اشاره به تاریخچه برگزاری دوره‌های مختلف همایش و اهداف همایش پنجم گفت: طی چهار دوره پیشین همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات تلاش کردیم ارکان حاکمیت فناوری اطلاعات را با ذکر مثال‌ها و تجارب مختلف در نهادها و سازمان ها معرفی و تشریح کنیم.

آذرکار دراین رابطه ادامه داد: موضوع امسال همایش، کنترل های داخلی و مدیریت ریسک است و به مجموعه سازکارها و عواملی گفته می‌شود که شرکت‌ها درون خود ایجاد می کنند تا از تحقق اهداف کسب و کار خود اطمینان حاصل کنند.

دبیر شورای سیاسگذاری همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات با اشاره به اهمیت IT در تحقق اهداف سازمان‌ها وشرکت‌ها گفت: فناوری اطلاعات نقش اثرگذاری در تحقق اهداف هر کسب و کاری دارد و قطعا موضوع مدیریت ریسک نیازمند کنترل‌های داخلی توسط  فناوری اطلاعات است که به تفسیر در این همایش مطرح می‌شود.

او درخصوص نقش برجسته فناوری اطلاعات در دو حوزه بانکداری و بورس گفت: تمرکز پنجمین دوره همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات بر موضوع بانکداری و بورس است و به جرات می‌توان گفت نقش فناوری اطلاعات و توانمندساز بودن آن در این دو حوزه طی سال‌های اخیر بسیار پررنگ شده است.

 به گفته آذرکار، اغلب زیرساخت‌ها و راهبردهای بانک‌ها بر فناوری اطلاعات استوار است و نقش اساسی را در تحقق اهداف بانک‌ها بر عهده دارد. قطعا کنترل‌هایی که در این سطح باید اتفاق بیفتد بسیار حیاتی است و موضوع مدیریت ریسک از این جهت در حوزه بانکداری و بورس اهمیت ویژه‌ای می‌یابد.

دبیر شورای سیاست گذاری پنجمین همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات که روز چهارشنبه ۱۵ دی ماه ۱۳۹۵ در سالن همایش های کتابخانه ملی ایران برگزار می‌شود ادامه داد: در این همایش تجارب مختلف بانک ها و نهادهای مختلف از بکارگیری راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات در بحث مدیریت ریسک و کنترل‌های داخلی مطرح خواهد شد و مقالاتی از سوی بانک‌ها در ارتباط با پیاده سازی مدیریت ریسک به کمک ابزارهای فناوری اطلاعات طرح و مورد بررسی قرار می‌گیرد.

منبع: فاوا نیوز

تاریخ درج خبر: 1395/10/15